Zaznacz stronę

Oto krótki przewodnik, który Nasza firma stworzyła, aby pomóc Ci wybrać klimatyzator, a raczej system klimatyzacji, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Treść przetworzona

  • Klimatyzator stacjonarny czy przenośny?
  • Klimatyzator inwerterowy: oto korzyści
  • Klasa energetyczna jest ważna
  • Odliczenia za klimatyzację 2021
  • Sprawdź europejską certyfikację

Wyobraź sobie jeden z tych dni tak upalnych, że sama myśl o wyjściu z domu i przejściu ulicą sprawia, że ​​się pocisz. Tak, nazywa się to latem i choć dla wielu z nas to wspaniały czas morza i wakacji, ci, którzy zostają w mieście, zmuszeni są walczyć z upałami i termometrami, które często sięgają i przekraczają 30 stopni.

A wtedy klimatyzator, który daje nam odpowiednie orzeźwienie, staje się idealnym rozwiązaniem na uniknięcie dusznego upału. Ale jak możemy wybrać ten, który odpowiada naszym potrzebom?

Sporządziliśmy listę rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem tego podstawowego urządzenia o tej porze roku.

  1. Lepszy klimatyzator stacjonarny czy klimatyzator przenośny?
  2. Klimatyzator inwerterowy: oto korzyści
  3. Klasa energetyczna jest ważna
  4. Odliczenia za klimatyzację 2021
  5. Sprawdź europejską certyfikację

Klimatyzator stacjonarny czy przenośny?

Jeśli zastanawiasz się, który klimatyzator przenośny i stacjonarny jest dla Ciebie odpowiedni, oto, co zdecydowanie musisz wiedzieć. Pierwsza, nie wymagająca żadnych prac instalacyjnych, wyposażona jest w rurkę zewnętrzną, co jest niewygodne, ponieważ musi znajdować się na balkonie lub oknie, wymuszając trzymanie otwartego okna, rozpraszając świeże powietrze.

Z drugiej strony klimatyzacja stacjonarna wymaga instalacji wyspecjalizowanego technika, ale jest w stanie bardziej równomiernie rozprowadzić chłodnicę między pomieszczeniami , optymalizuje zużycie energii poprzez możliwość kontroli zużycia energii i jest spokojniejsza .

Klimatyzator inwerterowy: oto korzyści

Klimatyzator z technologią inwerterową szybko schładza pomieszczenie: natychmiast osiąga ustawioną temperaturę i jednocześnie zmniejsza moc, aby utrzymać stabilną temperaturę , pozostając stale włączonym. Zmniejsza również zużycie energii.

Klasa energetyczna jest ważna

Przy wyborze klimatyzatora ważna jest również ocena klasy energetycznej . Aby go zidentyfikować, należy przeczytać etykietę energetyczną urządzenia, która zawiera wszystkie informacje przydatne do określenia wydajności i zużycia energii. Wybór klimatyzatora klasy A lub klasy A+ gwarantuje znaczne oszczędności energii na rachunku, większą wydajność oraz zmniejszoną emisję CO2 do środowiska.

Odliczenia za klimatyzację 2021

Kupując nowy klimatyzator możesz skorzystać z ulg podatkowych . Zgodnie z obowiązującą w tym roku ustawą o stabilności, odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych wynoszą 50%, jeśli naprawisz i kupisz duże urządzenia, takie jak klimatyzatory, 65%, jeśli wymienisz stary klimatyzator na wysokowydajny.

Sprawdź europejską certyfikację

Wreszcie, przed zakupem klimatyzatora, warto upewnić się, że posiada on europejską gwarancję, aby zapewnić wysoką wydajność i pomoc .

W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę klimatyzatorów, które łączą w sobie funkcjonalność, elegancję i oszczędność zużycia. A jeśli potrzebujesz porady, który system klimatyzacji najlepiej odpowiada potrzebom Twojego domu, możesz skonsultować się w czasie rzeczywistym na czacie online Salon Łazienek Merkury Gliwice i uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

Oceń: