Zaznacz stronę

Nowoczesny klimatyzator znacząco ułatwia funkcjonowanie zwłaszcza w upalne dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat klimatyzacji to przeczytaj kolejne akapity.

Komu zlecić montaż klimatyzacji?

W przypadku montażu klimatyzacji warto skorzystać z usług fachowców montujących klimatyzatory lub firmy, która sprzedała Ci klimatyzację, ponieważ każda firma posiadająca w sprzedaży klimatyzację, zajmuje się również jej montażem. Fachowiec dokonuje zarówno montażu jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej klimatyzacji. Instalacja przez fachowca jest bardzo istotna, gdyż będziesz mieć pewność, że Twoja klima będzie działać tak jak trzeba oraz uzyskasz gwarancję w zakresie napraw.

Kiedy trzeba wykonać serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji zaleca się wykonać dwa razy do roku, w okresie jesiennym oraz na wiosnę. Systematyczny serwis klimatyzacji zapewni bezpieczeństwo podczas jej używania oraz przedłuży jej żywotność. Podczas serwisu wykonywana jest między innymi próba szczelności za pomocą pompy próżniowej, uzupełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym, sprawdzenia stanu filtrów oraz przewodów. Serwis klimatyzacji pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów wynikających z zaniedbania i zepsucia klimatyzatora przez brak serwisu.

Czy serwisant musi mieć kwalifikacje do obsługi technicznej urządzeń klimatyzacyjnych?

Klimatyzatory wypełnione są czynnikiem chłodniczym, który w razie wycieku czy uszkodzenia jest bardzo szkodliwy dla warstwy ozonowej, dlatego każdy serwisant musi posiadać odpowiednie certyfikaty i świadectwo kwalifikacji do jej obsługi. Zasady te reguluje prawo dotyczące obsługi urządzeń zawierających substancje kontrolowane i instalacji chłodniczych.

Wszystko co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzacji
Wszystko co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzacji

Na co zwrócić uwagę przy montażu klimatyzacji?

Jeśli nie możesz sobie poradzić z upałem to dobrym rozwiązaniem będzie klimatyzacja. Montaż klimatyzatorów musi spełniać określone warunki, dlatego warto sprawdzić czy będzie to możliwe u Ciebie. Przede wszystkim zwróć uwagę czy hałas klimatyzatora nie będzie zbyt głośny i uciążliwy w miejscu, gdzie chcesz zamontować jednostkę zewnętrzną. Montaż jednostki zewnętrznej musi być w takim miejscu, aby posiadał odpływ skroplin. Z kolei jednostkę wewnętrzną zamontować trzeba w środku budynku. Musisz pamiętać, że jednostka zewnętrzna musi być połączona kablami i rurkami z jednostką wewnętrzną, dlatego nie zapomnij o wywierceniu otworów.

Ile kosztuje klimatyzacja? Montaż i serwis – czy jest wliczony w cenę?

Koszt klimatyzacji uzależniony jest od jej rodzaju. Domowy klimatyzator to wydatek do kilku tysięcy. Montaż i serwis klimatyzacji nie jest wliczony w cenę. Koszt tych usług uzależniony jest od wielu czynników, dlatego ustalany jest indywidualnie.

Oceń: