Zaznacz stronę

REGULACJA I MONTAŻ CZTERECH RÓŻNYCH TYPÓW KLIMATYZATORÓW

W rzeczywistości nie ma dwóch sposobów na obejście tego, klimatyzatory są niezbędne w upale letnich upałów. Poleganie na chłodzeniu otwartych okien lub przestrzeni publicznej jest po prostu zbyt niewygodne i, szczerze mówiąc, zbyt niebezpieczne, a mieszkańcy muszą mieć jakiś system chłodzenia powietrzem. W zależności od tego, czy jesteś właścicielem domu, wynajmujesz dom, czy mieszkasz w mieszkaniu, istnieją różne opcje klimatyzacji, w tym: Bez względu na to, jaki klimatyzator zdecydujesz się zainstalować w swoim domu, jest jedna przeszkoda, z którą musisz się zmierzyć – instalacja. Wydaje się, że każdy klimatyzator ma zarówno własne udogodnienia, jak i własne dziwactwa. Na przykład przenośny klimatyzator można ustawić w kilka minut, ale przez całe lato należy go wycierać w pomieszczeniu.

Prawie wszyscy znają klimatyzację w oknach, ale prawdopodobnie wynika to z irytacji, gdy są one wnoszone i wyjmowane z okna kilka razy w roku. Klimatyzator split to wygodny, ale rzadki model, a klimatyzatory centralne mają duży komplet, ale potem są praktycznie niewykrywalne. Instalacja klimatyzacji jest ważną częścią procesu i może zasadniczo pomóc w określeniu, jaki typ systemu może znajdować się w Twojej przestrzeni życiowej. Oto niektóre procesy i dziwactwa związane z każdym typem konfiguracji klimatyzatora:

JAK ZAINSTALOWAĆ PRZENOŚNY KLIMATYZATOR

Klimatyzatory przenośne są najszybciej rosnącą popularnością wśród wszystkich klimatyzatorów domowych. Istnieje wiele przyczyn gwałtownego wzrostu liczby konsumentów przenośnych klimatyzatorów:

 • Łatwa instalacja przez tylko jedną osobę
 • Pasuje do wszystkich typów okien zamiast standardowych rozmiarów
 • Klimatyzatory przenośne z funkcją grzania mogą być używane przez cały rok
 • Może być używany jako akcesorium z centralnymi systemami powietrza i umieszczony w sypialni lub salonie, aby zapewnić dodatkowy chłód bez blokowania termostatu w całym domu

Głównym powodem, dla którego przenośne klimatyzatory wracają do sklepów, jest to, że konsumenci nie są świadomi, że systemy wymagają wentylacji.

W końcu całe powietrze jest dosłownie kondycjonowane, to znaczy woda jest z niego usuwana przez ciepło, a to ciepłe powietrze musi zostać wypchnięte przez okno. Po opanowaniu wentylacji przenośnego klimatyzatora możesz zainstalować urządzenie prawie wszędzie.

Krok 1: Kup jednostkę, która pasuje do twojego odkrycia

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie chcą instalować standardowego klimatyzatora okiennego, jest to, że nie mają okien o normalnym rozmiarze lub tych, które w ogóle się otwierają.

Musisz pamiętać, że przenośne jednostki okienne muszą nadal mieć strategię wyjścia, czy to za oknem pionowym, dziurą w ścianie, czy przez sufit. Najpierw sprawdź dziury w domu lub mieszkaniu przed zakupem klimatyzatora.

Krok 2: Skonfiguruj zestaw do okien

Niezależnie od tego, czy masz pionowe okno przesuwne o szerokości od 18 do 38 cali, czy poziome okno przesuwne o szerokości od 18 do 48 cali, musisz zainstalować zestaw okien.

 • Początkowo polega to na przycięciu na odpowiednią długość taśmy piankowej, która jest dołączona do kompletu okien.
 • Następnie przymocuj kawałek pianki do ruchomej części okna.
 • Gdy pianka znajdzie się na swoim miejscu, włóż właściwy kawałek plastikowego okna i szczelnie zamknij okno.
 • Usuń wszystkie części rozprężne, aby zapewnić dobre uszczelnienie między pomieszczeniem a światem zewnętrznym.

Krok 3: Zabezpiecz pieczęć

Większość zestawów okiennych wymaga dodatkowych środków, aby zabezpieczyć panel wentylacyjny i elementy rozprężne, ponieważ zaleca się ich zamocowanie za pomocą 9 lub więcej dostarczonych śrub.

Po stwardnieniu zestawu okien, między szybę a szybę należy włożyć piankowy uszczelniacz, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza i owadów do pomieszczenia.

Krok 4: Ustawienia końcowe

Po zainstalowaniu zestawu okiennego, ostatnie kroki instalacji przenośnego klimatyzatora to nic innego jak założenie wspornika zabezpieczającego na okno, tak aby nie można było go otworzyć od zewnątrz poprzez podłączenie otworu wentylacyjnego do okna panelowego i podłączenie systemu do uziemione gniazdko.

Instalacja przenośnego klimatyzatora wymaga pewnych prac konserwacyjnych, głównie odprowadzania skroplonej wody i sprawdzania, jak działa pilot, ale urządzenia są bardzo wygodne.

JAK ZAINSTALOWAĆ KLIMATYZATOR OKIENNY

Przygotowujemy się do klimatyzatora okiennego

Dla doświadczonego instalatora okien zainstalowanie urządzenia na miejscu i przygotowanie go do pracy trwa zaledwie 10 minut.

Większość weteranów zgadza się, że najtrudniejszą częścią pracy jest wyciąganie ciężkich klimatyzatorów z magazynu i wchodzenie po schodach. Jeśli masz już urządzenie, powinieneś je wyczyścić i zrobić wyraźną ścieżkę do okna, w którym zostanie umieszczone.

Uwaga- Jeśli nie masz jeszcze klimatyzatora okiennego, ważne jest, aby kupić taki, który ma odpowiedni rozmiar do pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany. Za mały klimatyzator będzie stale działał i spalał się szybciej. Zbyt duże nie będą w stanie odpowiednio kondycjonować powietrza i usuwać z niego wody. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, najpierw zmierz chłodzone pomieszczenie, a następnie zapoznaj się z tabelą Energy Star dla wymaganego poziomu klimatyzatora BTU.

Montaż klimatyzacji okiennej

Narzędzia wymagane do zainstalowania klimatyzatora okiennego są minimalne, jeśli w ogóle. Będziesz jednak potrzebować dodatkowej ręki, aby utrzymać urządzenie w miejscu, gdy jest bezpiecznie chronione.

 • Najpierw zainstaluj dolną część klimatyzatora okiennego na dolnym parapecie.
 • Powinno to zrównoważyć urządzenie, dopóki szyba okienna nie będzie mogła zostać usunięta i zabezpieczona na miejscu, aby klimatyzator nie wypadł i nie uległ uszkodzeniu ani uszkodzeniu.
 • Po lekkim zamocowaniu klimatyzatora w oknie należy zainstalować zamki, aby szyba okna nie mogła się otworzyć.

Stwórz pieczęć

Kolejnym krokiem w instalacji klimatyzatora okiennego jest wykonanie uszczelnienia, aby chłodne powietrze nie uciekało. Konieczne będzie wyśrodkowanie jednostki w otworze okiennym, tak aby boczne otwory wentylacyjne można było wyciągnąć i przybić gwoździami, zapobiegając ucieczce powietrza przez bok jednostki klimatyzatora.

MONTAŻ KLIMATYZATORA TYPU SPLIT

Dla wielu konsumentów klimatyzacja split oferuje to, co najlepsze ze wszystkich światów w dziale klimatyzacji.

Termin split oznacza, że ​​połowa systemu znajduje się na zewnątrz, a reszta wewnątrz. W tym przypadku sprężarka i wiele funkcji głośnego startu znajduje się na zewnątrz, podczas gdy orurowanie leży wygodnie wewnątrz – bez zajmowania miejsca na oknie.

Instalacja klimatyzatora typu split to bardziej zaawansowany proces.

Wyeliminuj lukę między elementami wewnętrznymi i zewnętrznymi

Jedną z zalet klimatyzatora typu split split jest to, że nie potrzebuje okien ani ekskluzywnego systemu kanałów do chłodzenia pomieszczenia, dzięki czemu doskonale nadaje się do garaży i podobnych domów lub firm.

Jednak bezwzględnie konieczne jest posiadanie otworu między wnętrzem a zewnętrzem domu, aby rury chłodzące mogły przejść do systemu wentylacyjnego. Pierwszym krokiem w instalacji klimatyzatora typu split jest podjęcie decyzji, gdzie będzie on zainstalowany i wycięcie otworu na te linie.

Trzy sekcje klimatyzatora typu split

Aby zainstalować klimatyzator typu split z zewnętrzną wężownicą skraplacza i wewnętrznym otworem wentylacyjnym, należy wykonać kilka szczegółowych kroków. Aby lepiej zrozumieć podstawy instalacji, łatwiej jest podzielić je na trzy obszary:

 • Skraplacz zewnętrzny – Ta duża pojemność przypomina to, co przywykłeś do oglądania na zewnątrz domu z centralną klimatyzacją. Ponieważ wydajność chłodnicza jest znacznie mniejsza, indywidualny skraplacz powietrza nie zbliża się do wielkości jednostki centralnej. Skraplacz jest umieszczony na zewnątrz, aby hałas jego pracy nie przeszkadzał ludziom znajdującym się w środku oraz aby było więcej wentylacji dla ciężko pracujących wężownic. Kondensator jest umieszczony na kuchence w pobliżu domu.
 • Wewnątrz odpowietrznika – Wewnętrzny otwór jest mózgiem operacji, gdzie kontrolowana jest temperatura i dostarczane jest chłodne powietrze. Wywietrznik jest, że tak powiem, posłańcem, skraplacz wykonuje całą ciężką pracę na zewnątrz, a wywietrznik przynosi dobre wieści do środka.
 • Złącza – Oczywiście do połączenia dwóch urządzeń potrzebne są przewody miedziane, które dostarczają czynnik chłodniczy, przewody przewodzące prąd oraz rury dozujące wodę, która powstaje podczas procesu chłodzenia.

Cała instalacja jest znacznie bardziej skomplikowana i zostanie omówiona bardziej szczegółowo później, ale krótkie wyjaśnienie daje właścicielom domów i firmom wyobrażenie o tym procesie.

MONTAŻ CENTRALNEJ KLIMATYZACJI

Chociaż przenośny klimatyzator, klimatyzator okienny i system split są przeznaczone do chłodzenia jednego lub dwóch pomieszczeń w domu, całe domowe rozwiązanie to klimatyzacja centralna.

 • Najbardziej szczegółowym procesem konfiguracji centralnego klimatyzatora jest działanie kanałów we wszystkich różnych pomieszczeniach domu.
 • Często najlepszy czas na zainstalowanie centralnego klimatyzatora to czas, kiedy dom jest dopiero budowany lub kiedy trwają rozległe remonty, ponieważ zapewnia to najlepszy dostęp do instalacji kanałów.
 • Centralną instalację klimatyzatora można również zmodernizować.

Centralne elementy klimatyzatora

Tam, gdzie klimatyzator centralny różni się od systemu split, to nie tylko praca kanałów powietrznych, ale także, że tak powiem, przeciętnego człowieka.

Podczas gdy system split dostarcza chłodziwo ze skraplacza bezpośrednio do otworu wentylacyjnego, klimatyzator centralny ma wewnętrzną wężownicę, która przetwarza powietrze.

Wężownice parownika znajdują się na piecu lub na podajniku powietrza i zasysają powietrze, odparowując czynnik chłodniczy i wysyłając oczyszczone powietrze do domu. W skrócie instalacja centralnego klimatyzatora obejmuje trzy główne instalacje:

 • Termostat – Termostat kontroluje pierwszą fazę centralnego klimatyzatora, kontrolę temperatury. Jest to urządzenie, które powiadamia wszystkie inne komponenty, które są wyzwalane, gdy wykryją, że temperatury stają się zbyt wysokie.
 • C. Smarowanie — Proces chłodzenia obejmuje kondensację czynnika chłodniczego sprężarki, wężownice skraplacza kierujące ciecz do wężownic parownika, gdzie jest ona przekształcana w gaz, oraz sprężarkę, przekształcającą gaz z powrotem w ciecz w celu zakończenia cyklu. To przeniesienie czynnika chłodniczego z cieczy do gazu z powrotem do cieczy jest procesem, w którym powietrze jest schładzane.
 • Przepływ powietrza – cyrkulacja powietrza przez nawiewniki jest ważna dla prawidłowej wydajności systemu klimatyzacji. Wiąże się to z właściwą konserwacją kanałów, otworów wentylacyjnych dostarczających powietrze do pomieszczenia oraz kanałów powrotnych wychwytujących powietrze i utrzymujących cykliczny proces. Przekonanie, że filtry powietrza często się wymieniają, jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem centralnej klimatyzacji.

Montaż centralnego klimatyzatora najlepiej pozostawić profesjonalnemu serwisantowi. To znacznie więcej niż samozatrudnienie i znacząca inwestycja, którą chcesz poczynić.

WYNIK INSTALACJI KLIMATYZATORA

Istnieje rodzaj instalacji klimatyzacyjnej dla każdego domu, mieszkania, garażu czy firmy. Wystarczy zważyć dostępne punkty dostępu, wielkość pomieszczenia, które chcesz schłodzić, oraz dostępny budżet.

Może to być proces prób i błędów, ale w końcu znajdziesz urządzenie, które pomoże Ci zachować spokój.

Oceń: