Zaznacz stronę

PRAWIDŁOWA INSTALACJA:

Prawidłowy montaż klimatyzacji ma kluczowe znaczenie dla doskonałego działania tego urządzenia. Świadomość klientów w tym zakresie rośnie, tym bardziej, że zauważają, że wiele wad może być spowodowanych wadliwą instalacją. Lokalizacja jednostki w domu to także jedna z obaw naszych klientów, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić najważniejsze aspekty związane z jej montażem i idealną lokalizacją.

Operacje instalacyjne:

Instalacja klimatyzatora wiąże się z wykonywaniem standardowych operacji, dostosowanych do potrzeb klientów i możliwości jakie oferuje dom. Dlatego osoby zainteresowane zakupem klimatyzatora będą musiały wiedzieć, że składa się on z dwóch jednostek: jednej wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Są połączone wstępnie opróżnioną ścieżką chłodniczą.

Umiejscowienie jednostki wewnętrznej

  • klimatyzator musi zapewniać możliwie równomierny przepływ powietrza w pomieszczeniu, w którym zostanie zainstalowany. W związku z tym lokalizacja jednostki musi znajdować się na optymalnej wysokości, aby jak najszybciej schłodzić / ogrzać pomieszczenie. Natomiast klimatyzator skierowany bezpośrednio na mieszkańców domu może powodować reakcje alergiczne, przeziębienia lub dyskomfort.
  • Wysokość – ten czynnik jest szczególnie ważny, biorąc pod uwagę długotrwałe użytkowanie takiego urządzenia. Specjaliści zalecają montaż w odległości 5-10 cm od sufitu. Dlatego nie zaleca się umieszczania urządzenia na środku ściany. Gdy wydajność klimatyzatora jest wprost proporcjonalna do powierzchni pomieszczenia, będzie on miał nienaganną wydajność.
  • Instalacja w każdym pomieszczeniu domu – aby uzyskać stałą temperaturę w całym domu nie zaleca się instalowania urządzenia o bardzo dużej wydajności przy wejściu do mieszkania / domu lub przedpokojach. Zimne lub gorące powietrze będzie nieprawidłowo i nieregularnie rozprowadzane do sąsiednich pomieszczeniach. Ponadto efektywność energetyczna będzie bardzo niska.
  • Lokalizacja jednostki zewnętrznej – należy to zrobić zgodnie z zaleceniami producenta. Dlatego ważne jest, aby instalacja została wykonana przez profesjonalistów. Zostanie umieszczony na zewnętrznych ścianach budynku, w pobliżu okien, nie zasłaniając ich. Dostęp w przypadku interwencji serwisowej musi być możliwy w możliwie najprostszy sposób. W większości przypadków producenci klimatyzatorów zalecają montaż jednostki od zewnątrz w stosunkowo niewielkiej odległości od podłoża lub płaskiej powierzchni. Umieszczanie w miejscach, do których ma dostęp naturalne światło, nie jest zabronione, biorąc pod uwagę materiały antykorozyjne, które zapewniają ochronę części i komponentów wewnątrz.

Lokalizacja w kuchni lub łazience:

To kontrowersyjny temat i przyczyna wielu usterek klimatyzatorów. Nie zaleca się instalowania jednostki wewnętrznej w pobliżu innych urządzeń elektrycznych lub domowych, ponieważ mogą mieć na nie wpływ niskie, wysokie temperatury, przepływ powietrza lub ewentualne nieszczelności. Ponadto czynnikiem ryzyka jest lokalizacja w środowisku zdominowanym przez występowanie pary, dymu lub bardzo wysokich temperatur. Jednak gdy niezbędna jest instalacja takiego urządzenia w łazience czy kuchni, jego miejsce musi być oddalone od pieca, innych źródeł ognia, urządzeń itp. Jednocześnie w takich przypadkach należy używać okapu z maksymalną mocą, a filtry urządzenia muszą być stale czyszczone.

  • Freon – przed uruchomieniem, od momentu instalacji, zarówno osoby montujące urządzenie, jak i jego właściciele muszą upewnić się, że urządzenie spełnia wszystkie warunki pracy. Istnienie czynnika chłodniczego jest niezbędne, dlatego ważne jest, aby całkowicie sprawdzić obwód. Z czasem freon zostanie uzupełniony tylko o zalecany przez producenta.
  • Chociaż umieszczenie klimatyzatora  w łazience niesie ze sobą takie korzyści, jak wyeliminowanie pary, zapobieganie tworzeniu się kondensatu i pleśni itp., Jego lokalizację należy ustalić po przeanalizowaniu wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Uziemienie i zastosowanie zróżnicowanego bezpieczeństwa są czynnikami niezbędnymi do ochrony urządzenia przed wilgocią w łazience, a jego usytuowanie zależy od istnienia okna i umiejscowienia mebli w tym blatów ze spieków kwarcowych
  • Osoby specjalizujące się w montażu klimatyzatorów mogą udzielić porad dotyczących prawidłowego użytkowania i konserwacji urządzenia zarówno zimą jak i latem. Nasz zespół profesjonalistów ma możliwość pokierowania swoimi klientami ze względu na duże doświadczenie w tej dziedzinie, a także dzięki nowoczesnemu sprzętowi i narzędziom, którym się posługuje.

Oceń: