Zaznacz stronę

Aby zapewnić zdrowy klimat w pomieszczeniu, powietrze w pomieszczeniu powinno zmieniać się co najmniej 12-16 razy dziennie. W starszych budynkach mieszkalnych funkcję tę pełniły kanały wentylacyjne i wywietrzniki, ale z biegiem lat szyby wentylacyjne zapychały się, drewniane okna z otworami wentylacyjnymi zostały zastąpione szczelnymi plastikowymi, a do domu dostała się pleśń. Otwarte okno lub świetlik dachowy raz lub dwa razy dziennie nie jest w stanie rozwiązać problemu, a także oddaje tak drogie ciepło na zewnątrz.

W naszej praktyce najczęstszą reklamacją jest pleśń po remoncie. Właściciele zapieczętowanego podczas remontu budynku, którzy do tej pory nie mieli problemów z powietrzem w pomieszczeniach, szybko zauważają konsekwencje. Obudowa, która kiedyś oddychała przez pęknięcia i przecieki, szybko staje się wilgotna. Pranie jest trudne do wysuszenia, ma nieprzyjemny zapach i pojawia się pleśń. Dlatego przy przeprowadzaniu remontu domu radzimy nie oszczędzać na systemie rekuperacji.

„Inwestycja nie jest duża, a korzyści oczywiste” Rekuperacja Gliwice

Jeśli budynek nie jest w trakcie remontu, lub w trakcie remontu nadal zdecydowano się nie montować wentylacji wymuszonej – powinieneś sam zająć się tą decyzją. Mini rekuperatory są do tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Inwestycja nie jest duża, a korzyści oczywiste – oddychasz świeżym, czystym powietrzem, lepiej się śpisz, w powietrzu jest mniej wirusów, bakterii i zarodników pleśni, a także nie ma strat ciepła, jak w przypadku wentylacji przy otwieraniu okna.

wentylacja w domu - rekuperatory
wentylacja w domu – rekuperatory

Instalacja mini rekuperatorów w Twoim domu jest niezwykle prosta. Nie będzie to wymagało prowadzenia nowych rurociągów ani uszkodzenia istniejącego wykończenia. Urządzenia montuje się bezpośrednio na zewnętrznej ścianie pomieszczenia/na zewnątrz.

Jak wybrać odpowiedni mini rekuperator?

Aby dowiedzieć się, który model i moc jest dla Ciebie najlepszy, powinieneś wziąć pod uwagę powierzchnię pokoju i liczbę osób w nim przebywających. Ważne jest, aby wiedzieć, czego oczekujesz od urządzenia. Czy wymagana jest tylko wentylacja podczas wymiany powietrza, czy też jest to osobna funkcja – tylko do wywiewu lub tylko nawiewu powietrza do pomieszczenia.

Również przy wyborze mini rekuperatora należy wziąć pod uwagę:

·Jakie są możliwe różne wymienniki ciepła (ceramiczne, celulozowe, plastikowe)? Który i tak jest lepiej dopasowany?

Czy wiesz, jaki poziom dźwięku nie zakłóci Twojego snu?

· Ważne jest, aby określić, który z nich jest lepszy, jeden mocniejszy lub dwa słabsze. W jakim typie lokalu, która opcja jest lepsza?

Klapa zwrotna lub zawór zwrotny jest urządzeniem montowanym w instalacji centralnego ogrzewania, którego głównym celem jest koszty utrzymania prawidłowego kierunku przepływu ciepła natomiast przeciwdziałanie cofaniu się ciepłego powietrza spośród powrotem do kotła. Klapa zwrotna działa na skroś klamra a otwieranie brutalnie różnicy ciśnień, co pozwala na utrzymanie płynnego przepływu ciepła w instalacji.

Chcesz sterować urządzeniem za pomocą pilota?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest dobranie odpowiedniego miejsca na urządzenie w pomieszczeniu.

Najlepsze rozwiązanie niekoniecznie jest najdroższe!

Zadzwoń! Zapytaj!